Performante

REZULTATELE OBŢINUTE LA CONCURSURILE ŞCOLARE ÎN ANUL ŞCOLAR 2021-2022

Elevii școlii noastre atât din ciclul primar, cât si cel gimnazial, au participat la numeroase concursuri județene, interjudețene, naționale și internaționale obținând numeroase premii și medalii din care:

Nivel internațional:

DALADIMOS ILIAS – clasa a VII-a B – Olimpiada Internațională a Elenismului – Premiul al II-lea

Nivel național:

DALADIMOS ILIAS VII B OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE NEOGREACĂ- faza națională PREMIUL I – prof. îndrumător GIUVANUDIS XANIULA

FLOREA ANTONIA VIII B Concursul Național de Creație ”Basmele Reginei Maria” – secțiunea ”Artă digitală” PREMIUL I – prof. îndrumător CODREȘ MIHAELA

FOTBAL BAIETI PRIMAR O.N.S.S.- națională MENTIUNE – – prof. îndrumător POPESCU MARIAN-
ED FIZICA SI SPORT

Nivel judeţean:

PIRPIDEL ARIANNA MARIA V C OLIMPIADA DE CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNESCĂ PREMIUL I
Etapa județeană – profesor îndrumător DUMITRU ALINA
HĂIDĂUȚU MARIA VI C OLIMPIADA JUDEȚEANĂ DE FIZICĂ PREMIUL III – profesor îndrumător DUICĂ LIGIA
PĂUNESCU LIVIU NICOLAE VI D OLIMPIADA JUDETEANA ED. TEHNOLOGICA PREMIUL I – profesor îndrumător POPESCU MARCELA-ED. TEHNOLOGICĂ
PIRPIDEL ARIANNA MARIA V C OLIMPIADA JUDETEANA ED. TEHNOLOGICA MENTIUNE – profesor îndrumător POPESCU MARCELA
BASHET FETE GIMNAZIU O.N.S.S. PREMIUL II – profesor îndrumător SIMION LIDIA
BASCET BAIETI GIMNAZIU O.N.S.S. PREMIUL II – profesor îndrumător SIMION LIDIA
FOTBAL BAIETI PRIMAR O.N.S.S. PREMIUL I – profesor îndrumător POPESCU MARIAN
NISTOR SOPHIA V A O.N.S.S.-ȘAH-GIMNAZIU PREMIUL II – profesor îndrumător SIMION LIDIA
FOTBAL BAIETI PRIMAR O.N.S.S. PREMIUL I – profesor îndrumător POPESCU MARIAN
FOTBAL BAIETI GIMNAZIU O.N.S.S. PREMIUL I – profesor îndrumător POPESCU MARIAN
FOTBAL FETE GIMNAZIU O.N.S.S. PREMIUL III – profesor îndrumător VLĂSCEANU MARIA
HANDBAL MIXT PRIMAR O.N.S.S. PREMIUL I – profesor îndrumător VLĂSCEANU MARIA
DIACONU DARIA VII A CONCURS JUDEȚEAN SNAC ,,Scrisoare pentru prietenul meu” PREMIUL I- profesor îndrumător IANOVICI MARIJANA

CIOBANU DARIA clasa a VIII-a A OLIMPIADA DE ISTORIE – MENTIUNE – profesor îndrumător BÎRȚAN DANIELA

OLIMPIADA NATIONALA INTERDISCIPLINARA DE LIMBA SI LITERATURA ROMANA SI RELIGIE ,,CULTURA SI CIVILIZATIE ROMANEASCA”: COICEA ERIKA STEPHANIE – PREMIUL II, ȚĂRUȘ EVA IOANA – PREMIUL III, FOTA MARIA REBECA – Mențiune – profesor îndrumător LAZAR MIHAELA

OLIMPIADA ,,CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ”: HĂIDĂUȚU MARIA, clasa a VI-a C – PREMIUL I, DUMITRU ERIC – PREMIUL II, RADU MIHAI – Mențiune – profesor îndrumător PETRESCU MIHAELA

Concursul județean ”Crăciunul în lume”: CURTEANU ANTONIA – PREMIUL II, NĂSTUREL ANDRA – PREMIUL III – profesor îndrumător BIRNEA DANIELA

Concurs Național ,,Terra- mica olimpiada de geografie” etapa județeană: TRUDĂ ADAM ALBERT – PREMIUL III, PLATON VLAD – PREMIUL SPECIAL – profesor îndrumător POPESCU VALENTINA

Concursul online, cu participare internațională ”Împreună cu Hristos în lume, la început de mileniu III”, ediția a VI-a, etapa I, ”Hristos se naște, slăviți-L” în cadrul Proiectului eTwinning ”Limbă, Cultură și spiritualitate românească”: Dumitru Eric Andrei, clasa a V-a A – PREMIUL I – profesor îndrumător BOGOVICI ADRIANA

Expoziție-Concurs ”Sănătate și Securitate în Școală”: Premiul I – Rădițoiu Alexia Daniela, clasa a V-a D; Premiul al II-lea – Pitiș Andreea Diana, Pitiș Alexandra Cătălina, Pitiș Alessia Ioana, clasa a V-a B; Premiul al III-lea – Oaidă-Pogoran Luca Teodor, clasa a V-a C – prof. îndrumător CODREȘ MIHAELA

Pro CES- ediția I, etapa județeană: LUPU VLAD ANDREI, clasa a II-a D – PREMIUL I – prof. îndrumători GRUJDIN SIMONA, IANOVICI MARIJANA, NEDU DELIA MARIA, clasa I D – PREMIUL I – prof. îndrumători PAȘOI IRINA, IANOVICI MARIJANA